Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus for men.. Kullanan bayan biliyorum :) ki olabilir..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Micallef Royal Vintage..

Aventusun kremsiliğini arıyorum. Ancak yeni denediğim batchlerde zaten herhangi bir kremsilik veya performans almadığım için, eski kafa yapının aventus havası ile birleştiğinde aldığım haz beni oldukça mutlu ediyor ve ona şimdilik ihtiyaç duymuyorum.

Kısaca memnunum.

Prothera

TürkParfüm Üyesi
PdN New York Intense. En iyi maskülenler listemde Russian Musk'la birlikte başa oynayan Nicolai kreasyonu. Insana hem fougere hem de chypre keyfini aynı anda yaşatan muazzam bir tasarım. Caron 3rd Man'e benzetiyorum ama NYI daha rafine ve 3rd Man'deki burnu yoran güçlü karanfil (baharat) notası yok.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bandit vintage. Ysl Kouros un daha meşeyosunlusu hatta şeftali kokusu da var gibi..

Debussy

TürkParfüm Üyesi
55bc04bfe94afd73ab211d5c0883db97--parfums.jpg

Ajmal, Musk Gazelle Limited Edition.

Kokunun kalitesi denediğim diğer Ajmal'lardan çok daha iyi (W serisinden denemelerim olmuştu), hatta o parfümler nedeniyle beklentim düşüktü, beklentimin üzerinde çıktı koku; temiz bir çalışma. O parfümlerle pek alakası yok.

Rafine ve rahatsızlık vermeyen güzel tatlı bir misk egemen (emin olmamakla beraber sanırım beyaz misk), arkada da kremsi bir ud ve tatlı safran hissediyorum; uyumlu bir profil çiziyorlar. Oldukça yoğun ve leke bırakır cinsten olsa da öyle ağır denilemez, Arabik de tınlamıyor. Hayvansal veya ud sevmeyenler de sevebilir sanırım, safran eşliğinde evcilleştirilmiş yumuşak tatlı miski ve kremsi yumuşak udu rahatsızlık vermez, tatlı kokulardan hoşnut olmayanları da baymaz zira öyle gurme kokular gibi değil tatlılık. Hayvansal olmasına karşın riskli sulara girmiyor anlayacağınız. Notalar çok spesifik kalitede olmasa da (Sultan Pasha gibi) belli bir eşiği rahat geçiyor.

Yalnız genel itibariyle bazı emsalleri ile karşılaştırınca pek derinlikli olduğunu söyleyemeceğim. Az sayıdaki nota kendini belli ediyor, tek düze devam ediyor gibi ve fazla bir değişim göstermiyor. Uzun vadede ne olur bilemiyorum, sıkma ihtimali de var. Her şeye karşın kaliteli olduğu taktirde uysaldan ziyade vahşi misk ya ud beni daha fazla cezbediyor :). Bu noktada kişisel beğeniler devreye girmekte tabii. Ama bazen insan bu tarz dingin dokulu kokular da arayabiliyor çekmecesinde, ki kendi bağlamında başarılı addedilebilir.

Not: Çok küçük bir damla sürdüm, belki daha yoğun kullanımda farklı tepkimeler de verebilir, bu tarz kokularda bu durum meydana gelebiliyor.

Denemem için bu kokuyla beni tanıştıran Baykal hocama çok teşekkürler... :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus :) ..