Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jacques Fath - Vers Le Sud. Yazın elim ferah bir şeyler kullanmak istediğimde buna gidiyor. Normalde dekant kullanmayı sevmem ama bu koku gerçekten kendini kullandırıyor
clear.png
Performans ise 12 saat+ farkedilirlik de harika.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Virgin Island Water ((Viw) .. Sıkılmayacağım parfüm gibi görünüyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aman Allah'ım Mükemmel.. Kardeşim Christian Dior Eau Sauvage Parfum (EDP) sıktı 4-5 fıs.. Tatlı-tatsız arası, Mür reçineli, Vanilyamsı koku, Gizemli(Mistik) , çok güzel yapmışlar tabi 2017 değil, öncesi olduğunu da söyleyelim .. Bir şişe daha alacağım inşallah bulursam ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Extrait de Parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men - 2018

İçeriklerde Vertus Vanilla Oud ile aynı ama bu daha koyu tatlı ve daha az keskin başlıyor.. Farklar var ama benzerlikler çok.. Ne dersiniz taklit etmiş olabilir mi Maison Francis Kurkjian? Olabiliyor böyşe şeyler parfüm dünyasında..

Debussy

TürkParfüm Üyesi
SHL O Hira.

Özellikle açılışında karanlık, yanık, dumansı, hafif de kirli nüanslar barındıran iyi bir parfüm, bence sonradan biraz dağılıyor ama yine de SHL'nin açık ara en iyisi. Piyasadaki amberlerden iyi olmasına iyi de 50 milimi 715 dolar olmasıyla kesinlikle kaybediyor, bu fiyat verilecekse bir parfüme çok daha iyi seçenekler var. Bu fiyat aralığındaki bir parfüm için kalitesini yeterli bulamadım, bir de edp olduğu belli oluyor bu fiyata biraz daha yoğun olabilirdi alkolü fazla hissediyorum. Çok iyi başlıyor aslında ama drydown'u fiyatının kokusu olmaktan uzaklaşıyor iyice. IFRA'dan geçen piyasa nişleri ile kıyaslayınca daha iyi ama vintagelar ve indieler ölmüş değil henüz :).

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Ombre sıkacaktım o Tatlı hayvansız Amberimsi koku Laden den gelen bol bol .. Misafirliğe gideceğimden diğer aşkımı sürdüm Creed Viw .. Yazın ferah koku olsun dedim ..

Son düzenleme:

Kosovic

TürkParfüm Üyesi
Kilian Musk Oud. Bana göre, Kilianı Kilian yapan parfümlerinden biri. En Sevdiğim notaların Oud, Gül, Rom bir araya geldiği muazzam parfüm. Uzun süre kullanmayınca ne kadar sevdiğimi unutmuşum. Şişeli edinme isteğim depreşti fena halde.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Viw.. Güne en az 1-0 önde başlarsınız güzel bir koku, güzel bir parfümle :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kardeşim Creed Aventus kullndı, hoş koktu gene .. Ben Creed Viw ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kaç gündür Armani Prive Rose d'Arabie ud ve gül kombinasynlu parfümü sıkasım geliyor gene aş eriyorum bir parfüme .. Akşam sıkacağım inşallah