Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Abbey marka Absolute yumuşak Meşeyosunu yağı kullandım. Yağı koyu yeşil çimen renginde. Dsi renginden daha koyu, siyaha yakın. Salatalık tatzı kokuyor, bayıldım. Dior Fahrenheit severler denemeli. İsteyene 1 ml gönderebilirim en az. Ucuz aslında ama elimde az kaldı. Alacağım inşallah.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hayırlı cumalar..

1577426488465.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu nasıl? Bana gönderdiğin çimen kolonyası dedi Çimen kozmetik. 1 litre alacağım ucuz ve süper meşeyosunu ve tütün.
çimen derken ot çimen değil, öylesine çimen diyorlar. sevmeyen yok gibi, annem bayıldı, kardeşim geldikçe kullanıyor Maşallah :D . PArfüm gibi kolonya kuvvetli

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amber Ash Sheikh Abdul Karim Faransi. Amber (Ambergris, Balina ? Amberi) içeriyor. Doğal Amber. Karanlık tatlı, dumanlı, leziz. Resimli konusu geliyor inşallah. @abdullahkan kardeşime teşekkürler hediyeler için de tekrar. Dediği gibi mis :) . Agarsceentsbaazar 'ın amberine benzettim siyah renkli. Oldukça benzer yanlar var.

Tatlı bir koku, parfüm, yağ nasıl beyefendi, ağırabi kokusu olur örneği. Uniseks (Hercins)? bir çiçeksi koku da var. Çok az benzimsi koku da var. Kesinlikle öneriyorum :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Meksika koyu kızıl-siyah Amber (Ambergris, Balina ? Amberi, Gri amber).. Bugün hangi parfümü denedik kısımına yazdım, resim ve konu geliyor inşallah :)

CNYT

TürkParfüm Üyesi
Neler kullandık? Nedense şu Roja Parfums parfümleri birbirini andırıyor ve birazda sentetiklik hissiyatı oluşuyor. Buradan parfümlerin pahalı olması onların çok iyi olacağı kanısını çıkartmak mümkün. Performans anlamında iyi ama kendilerine aşık etmiyor. Xerjoff Alexandria II beğenmek istedim ama bir türlü beğenemedim. Nedense artık tarçın baharatına biraz mesafeliyim. Xerjoff Oud kullanımı hep ecza dolabı gibi ilaçsı kokuyor, bir türlü sentetik olarak tutturamadılar. Forum sahibi demişti gül suyu gibi gerçekten buna katılmak durumundayım. Bence Isparta gül suyu yağı bundan çok daha iyi. Devam serileri acaba nasıl olacak? Fiyatı bana göre aşırı abartılı ve tenimde çokta iyi performans vermedi.

Bunların yanında TF Tobacco Oud Intense (TO gibi düşünülmemeli, açılışı boğucu ve karanlık değil daha naif (tütün fazla baskın değil oud biraz dengeli) ancak tek düze gene tene yakın kalıcılığı iyi fakat yayılımı 2 saat gibi sonra gerisi yok. Ben şahsen TO olanı daha fazla sevdiğimi söyleyebirim keşke TO Extreme tasarlanmış olsaydı. Şu bir gerçek ki modern kullanıma daha yakın ve gece kullanımında pek insanları rahatsız edecek şekilde değil. 1-2 sprey yeterli. Denemeden almayın.

Tütün-oud kombinasyonları içeren parfümlerde özellikle Aventus benzeri parfümlerin çok iyi kombin sağladığını söylemem gerekir.

Devam edecek... Kısmetse seneye...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Neler kullandık? Nedense şu Roja Parfums parfümleri birbirini andırıyor ve birazda sentetiklik hissiyatı oluşuyor. Buradan parfümlerin pahalı olması onların çok iyi olacağı kanısını çıkartmak mümkün. Performans anlamında iyi ama kendilerine aşık etmiyor. Xerjoff Alexandria II beğenmek istedim ama bir türlü beğenemedim. Nedense artık tarçın baharatına biraz mesafeliyim. Xerjoff Oud kullanımı hep ecza dolabı gibi ilaçsı kokuyor, bir türlü sentetik olarak tutturamadılar. Forum sahibi demişti gül suyu gibi gerçekten buna katılmak durumundayım. Bence Isparta gül suyu yağı bundan çok daha iyi. Devam serileri acaba nasıl olacak? Fiyatı bana göre aşırı abartılı ve tenimde çokta iyi performans vermedi.

Bunların yanında TF Tobacco Oud Intense (TO gibi düşünülmemeli, açılışı boğucu ve karanlık değil daha naif (tütün fazla baskın değil oud biraz dengeli) ancak tek düze gene tene yakın kalıcılığı iyi fakat yayılımı 2 saat gibi sonra gerisi yok. Ben şahsen TO olanı daha fazla sevdiğimi söyleyebirim keşke TO Extreme tasarlanmış olsaydı. Şu bir gerçek ki modern kullanıma daha yakın ve gece kullanımında pek insanları rahatsız edecek şekilde değil. 1-2 sprey yeterli. Denemeden almayın.

Tütün-oud kombinasyonları içeren parfümlerde özellikle Aventus benzeri parfümlerin çok iyi kombin sağladığını söylemem gerekir.

Devam edecek... Kısmetse seneye...

Haha :D seneye görüşürüzz inşallah evet. Seneye görüşme espirin için de teşekkürler :) . Tabiki senin de her zaman güzel yorumlarını gene bekleriz Cüneyt hocam :) .

Roja dova evet kimi parfümü sevilirken kimi gereksiz bu paralara değmez görüşü var. Forumumuzda yazılmıştı.

Xerjoff Gold Rose maalesef o paraları haketmiyor. KEskin bir gül ve sentetik güle çok benziyor. tırt bir parfüm olmuş. @Mehmet kardeşim, hocam da aynı görüşte ama Xerjoff Rose Amber bir misk parfümü adı gibi Amber parfümü değil ve o doğal misk kullanmış bence, Forumda yazmıştım ve konusu gelecek inşallah ki yazdık bir şeyler :D .

Forum sahibi derken beni mi kastettiniz anlamadım. :) .

Şimdiden herkese iyi yıllar, hayırlı yıllar dilerim :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Homme for men . Kremsi parfümlerden mi hoşlanıyorsunzu o zaman size göre bir parfüm. Resimleri çektim orjinal Sample'dan ve bugün-yarın yüklerim inşallah konusunda.. Başka parfümleri de çektim, çekiyorum inşallah yükleyeceğim. Bu parfüm Knize Knize Ten'in hafifi, altta bahsettim...

Meşeyosunu resmi olarak açıklanmamış ama bence var. Lavanta ilk başta var, sonra kuvvetleniyor ve sonra tam keskinliği azalarak devam ediyor. Aslında herhangi bir koku notasını sivriltmemeye çalışmış parfümör ama Lavanta zaten sivri bir koku notasıdır, baskınlığı ile, keskin baskınlığı ile, kuvveti ile baskındır yani bir dönem hissediliyor her ne kadar parfümör uğraşsa da sivrilmemesi için.

Tatlılık var parfümde ve baharatların yanı sıra Ylang-ylang kaynaklı da ve artı Amber. Chanel Pour Monsieur tarzı ama o kadar limonsu değil ve New York Intense Nicolai Parfumeur Createur for women and men tarzı gene turunçgili limonsu değil de daha farklı turunçgiller ve daha arka planda Turunçgiller Xerjoff Homme'da. Ve dediğim gibi en önemli özelliği Amber oluyor ilerilerde.

İnsan gene diyor ki yahu lavanta ve meşeyosunu artı Ylang ylang ve baharatların ucuz olanları bu kadar para etmez bu parfüm diyor ama işte bu kremsiliği, bu güzelliği de tutturmak ve işin sanat kısımı var ve Amber ama Knize Knize Ten çok daha ucuz. Ben gene de tercih etmemeye çalışıyorum parfüm alırken böyle malzemeden çok pahalı satılan parfümleri. Fakat bu parfüm bir bayanı çok etkileyeceğini düşünüyorum. Eski berber kolonyası havası olsada oldukça modern bir yanı, değişik bir havası da var.

Amber (Ambergris, Gri Amber, Balina amberi) kullanılmış da olabilir bu parfüm de. Ki zaten sonradan baktığımda (Allah inandırsın :D inşallah ) Knize Knize Ten'e benzetildiğini gördüm Fragrantica.com'da ki haklılar oldukça ama ondan daha zayıf. Knize Knize Ten ünlü parfüm yorumcusu Luca Turin'in en sevdiği 5 yıldız verdiği parfümlerden ve Amber kokusu olarak nitelendirmiş. Aynı zamanda Knize Knize Ten for men, Taugher 'in sahibinin en çok sevdiği parfümlerden, ve kullanıyor.

Bu parfüme bu kadar para vereceğime daha uygun fiyatlı Knize Knize Ten alırım :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Canım sandal odunu çekti ve CoSTUME NATIONAL Costume National HOMME kullandım elimde ve bugün kıyafete de sıkmayı düşünüyorum. Bugün gene en az bir parfüm daha denemeyi düşünüyorum :) , bakalım şanslı kim olacak parfümlerim arasından :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yıkılmadım ayaktayım şarkısı aklıma geldi YSL Kouros Vintage resimini görünce. Hele kafası bandaşlı paylaştığın şişe resimi tam uyuyor. Yıkılmadı ayakta ama arayanları var şişeli, onalrı zor duruma düşürdü :) . Gerçi satan siteler bulunabiliyor . İfra yatacak yerin yok, böyle bir şahesere yaptıklarından ötürü... Ama asıl sorumlu ifra mı yoksa daha çok üretip daha çok satmak için içeriği kısanlarda mı? Bu iki olayın hangisi oldu? Bugün tekrar üretilse vintage parfüm acaba kaça satılırdı? Bayağı yüksek fiyat çıkabilirdi gibime geliyor. Amouage falan hayrına bu parfümün vintage hallerini klonlasın ya bari :D . Yok satardı, ama dünya genelinde satılan küçük YSL Kouros Vintage10 ml'lik şişeler hakkaten eski üretim mi yoksa new-vintage dediğimiz eskinin taklidi mi? Neyse bayağı beyin fırtınası yaptık :D ..

Kokusunu şu an hissettim Mehmet kardeşim sıktığın parfümünün, kokusu buraya geldi :D . YSL Kouros Vintage huzurdur, mutluluktur. Bakmayın siz kötü ileriki dönem kimi batchlere ..