Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu akşam abim ile bol bol parfüm denedim

Yarın parfüm serilerini anlatmaya başlıyorum

Allah nasip ederse

Ha aventus 15r11 sıktım

Koleksiyonda ömür boyu kullanacağim parfumlerimden

O Maşallahlar hepsine :).. Gözümüz aydın :).. Zevkle okuyacağız inşallah :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Annem 2000 civarı sanırım Vintage Yves Saint Laurent Kouros for men kullandı :D.. Cennet kokulu, mest edici. Hafif parfüm sever teyzelerimden biri parfümü sordu gene :D.. İşte günümüz formulasyonlarından bahsettim ama dedim günümüz son formulasyonu da güzel ama böyle sever misin garanti veremem dedim :)..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
İneke - Derring Do

İneke'nin denediğim ilk parfümü kendisi. Girişte sucul bir citrus ile açılış yaptıktan 1-2 dakika sonra eğreltiotu sebebiyle kokuya buruk bir hava giriyor. Kokuyu bekletmeden söyleyeyim, bois d'argent in yumuşatılmış (soft veya sportif diyebiliriz.) haline inanılmaz derecede benziyor. D'argent te bu burukluğu ardıç meyveleri verirken, derring de odunsu 2 farklı nota eğrelti otu sayesinde o kıvama getirmiş. Misk in yumuşatıcı etkisini de bu parfümde alttan sürekli hissetmek mümkün. Kısaca sucul ve citrus a kanarak nautica voyage / versace fraiche tarzı yumuşak yazlık bir parfüm beklemeniz kısmen yanlış olur. Çünkü kokuda sürekli hissedeceğiniz hafif odunsu buruk bir nota mevcut neyseki sucul un ve misk in etkisi sürekli hissediliyor. Genel kullanıma uygun bulmadım.Koku ise fena değil. Kalıcılık ortalama, farkedilirlik düşük.

Edit: İlk geri dönüş, tokat çemeni oldu. (Bu geri dönüşe katılmıyorum.)
2.Edit: Farkedilirlik için düşük demiştim de o da ortalama seviyede.

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
İneke - Derring Do

İneke'nin denediğim ilk parfümü kendisi. Girişte sucul bir citrus ile açılış yaptıktan 1-2 dakika sonra eğreltiotu sebebiyle kokuya buruk bir hava giriyor. Kokuyu bekletmeden söyleyeyim, bois d'argent in yumuşatılmış (soft veya sportif diyebiliriz.) haline inanılmaz derecede benziyor. D'argent te bu burukluğu ardıç meyveleri verirken, derring de odunsu 2 farklı nota eğrelti otu sayesinde o kıvama getirmiş. Misk in yumuşatıcı etkisini de bu parfümde alttan sürekli hissetmek mümkün. Kısaca sucul ve citrus a kanarak nautica voyage / versace fraiche tarzı yumuşak yazlık bir parfüm beklemeniz kısmen yanlış olur. Çünkü kokuda sürekli hissedeceğiniz hafif odunsu buruk bir nota mevcut neyseki sucul un ve misk in etkisi sürekli hissediliyor. Genel kullanıma uygun bulmadım.Koku ise fena değil. Kalıcılık ortalama, farkedilirlik düşük.

Edit: İlk geri dönüş, tokat çemeni oldu. (Bu geri dönüşe katılmıyorum.)
Zevkle okudum devamı gelsin Mehmet hocam:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi kullandım, mest oldum gene. Burnuma koku geliyordu ve ya bu ne güzel koku diyordum..

Akşam HuncaLife Chocalate kolonya kullandım, üzerimde gül vardı diğer giyside ve güzel beraberlik oldu :)..

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_2816.JPG

Yakın zamanda reformüle olacağını düşündüğüm kokulardan biri
Maai Bogue for women and men