Forum Sorunları ve Tavsiyeler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aranıyor parfumler başlığında açılan konu başlıklarında düzenleme seçeneği gözükmüyor...
Tamam hallediyorum inşallah sefayir hocam.

Bu arada arkadaşlar yorum altına yorum seçeneği koyabiliriz. Eğer Tapatalk'da görünürse devamlı olacak görünüyor. Önce bir deneyeceğiz. Teşekkürler ilginiz, sevginiz için.. Layık oluruz inşallah :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar email bildirim kapatmak için bu işleri iyi bilen kişilerle de irtibattayım ve düzelecek inşallah.. Bugün özellikle bu konuyu halletmek için yazı yazacağım, temasa geçeceğim inşallah.. Yani email bildirimi kapatsanzı bile bildirim geelmeye devam ediyor emaile şu an. Eğer bundan rahatsızsanız uzaktan kullandığınız, telefona bildirim getirmeyecek bir email kullanabilirsiniz geçici olarak.. Hallolacak inşallah arkadaşlar, hocalar :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar, hocalar bugün forum 23:00-00:00(24:00)-01:00 gibi saatlerde kapalı olabilir. Site sorunları için düzenlemeler yapılabilinir.. Email sorunu dahil pek çok sorun hallolacak umuyoruz. Sabırlarınız için teşekkürler :).. Geç oldu ama inşallah güç olmaz.. Sorunları bize özelden de yazabilirsiniz.. Teşekkürler..

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar, hocalar bugün forum 23:00-00:00(24:00)-01:00 gibi saatlerde kapalı olabilir. Site sorunları için düzenlemeler yapılabilinir.. Email sorunu dahil pek çok sorun hallolacak umuyoruz. Sabırlarınız için teşekkürler :).. Geç oldu ama inşallah güç olmaz.. Sorunları bize özelden de yazabilirsiniz.. Teşekkürler..
Elbette Baykal bey :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar forum sorunları ile ilgilenmeye devam ediyoruz.. Yarın 24:00(00:00)-02:00 gibi gene forum kapalı olabilir, bilginize arkadaşlar, hocalarımız.. Bunu saat 23:00'a kaydırmamaya çalışacağız ama kayarsa kusurumuza bakmayın. Email için emaili tamamen kapatmayı düşünüyorum geçici olarak arkadaşlar. Boş yere rahatsız etmeyelim. Email şifresi değişince otomatik kalkıyormuş email gönderme, onu yapacağım veya ayarlardan yapacağım.. Yazılımcılar çok yoğun bu arada, bu yazılım işi gelişen bir sektör ama zorlukları var düşünsenize baktığınız siteyi veri kaybına uğrattığınıza, riskli iş bence :)..

İyi forumlar, kokular, geceler, günler arkadaşlar :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar biliyoruz bir takım farklı seçenekler, renkler vardı seçebileceğiniz temalarda ve şu an yoklar. Site yapılandırma gereği kaldırmamız gerekti ve şu an seçenek sayısı az. İlerde @demircan256 arkadaşın da dediği deneyimine dayanarak çok olmasa da seçenek koymaya çalışacağız. Demircan hocam senle özelden konuşup fikir alayım lütfen.. Bactop tuşu dahil(hani en alttan yukarı ve alta inen tuş) forum için gerekli konforu yapmaya çalışıyoruz..

Arkadaşlar arkası renkli, siyah form yani gece görüşlü tema yapabiliriz ama yapmasak bile Tapatalk ve Google Chrome gibi kimi tarayıcılarda uygulamalarda ''Night Mode Pro'' gibi ücretsiz gece görüşlü uygulama indirebilirsiniz. Gözleriniz daha az yorulacaktır ki gece kullanmanızı tavsiye ederim..

Bu arada Tapatalk reklamları nahoş olabiliyor kimileri için, bu reklamları biz seçmiyoruz arkadaşlar.. Kusurumuza bakmayın lütfen, saygılar :)..

Tapatalkdan yüklenen resimleri sistemimize aktarıcağız, bunun ile ilgili çalışıyoruz. Tapatalk kendince kurnazlığa kaçıp kendine iyice bağlamaya çalışıyor ama hoş değil bu.. Bunla ilgili çalışıyoruz..

Teşekkürler, iyi forumlar, kokular, parfümler, günler arkadaşlar :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar iki sunucu olduğu için barındırma ve eski devam ediyor. Plesk panel üzerinden disabled yaptım ama onların sunucular bakıma girince tekrar aktif oldu.

Cerezleri ve cookileri temizlemek lazım bilgisayarınızda.. Fakat giremeyenler için bunlara gerek olmadan eski sunucu yonlendirmede domaini iptal edeceğim..

Özür dileriz, aksilikler oluyor. inanın yazışıyorum, uğraşıyorum.. Bilgilendirme yapacağım inşallah ve kimseyi engellemedik bu yüzden değil girilmemesi..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Verdiğiniz emekler için teşekkür ederim

Sağolasın Bülent, ve yönetim ve diğer arkadaşlarımız. :).. Artık canlanabiliriz lütfen.

Forum devamlı günlük yedekler alınıyor ve kimi güvenli yerlere de ayrıca yedekler gönderiliyor şu an.. Bizim sorunumuz eski sunucunun, sunucu günlük bakımları idi. Bir keresinde de site kapatılmadan sunucu üzerinde işlem yapılmış maalesef.. Tabiki iyi niyetlilerdi, gene de teşekkürler ediyoruz emekleri için.. Şu an en profosyonel yerlerle de irtibattayız.. Ne gerekiyorsa site için yapıyoruz arkadaşlar, hocalar.. Şu anki sunucu Natro gibi isimtescil.net gibi yer ve orada da sıkıntılar yaşarsak, gene güvenli yere taşırız siteyi inşallah, hepimiz için.. Tekrar özür dileriz sorunlar için.. İnanın sizden daha çok moralimiz bozuluyor sıkıntılar için.

Gizemli, muhteşem sıvılar biliyorsunuz hayatımıza girdi ve bize gene gizemli, muhteşem ve ötesinde, tarif edilemez duygular yaşatıyor. Bu hissiyatları, bilgileri paylaşmaya çalışıyoruz hep birlikte ve zevkle okuyoruz. Toplumun efendisi topluma hizmet edendir(Hz.Muhammed için Sahabilerinin(arkadaşlarının dediği söz..) anlayışı ile bilgi paylaşımına devam :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Split için arkadaşlara mail atarken fark ettim. Toplu mail için en fazla 5 kişiyi ekleyebiliyoruz. Bunun sayısının artırılması iyi olur.

Tamam bakacağım Bülent, teşekkürler :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
http://www.r10.net/datacenter/1772754-ovh-erisim-problemi.html

http://www.ensonhaber.com/avrupada-internet-goctu.html

Arkadaşlar kısa süreli bir gündüz site erişimi sorunu oldu ama çok şükür halledildi. Sebebini linklerden okuyabilirsiniz.. Saygılar, sevgiler arkadaşlar :)..

ohv fabrikası sunucu qweqwe_2099.jpg

Almanya'nın en ve Avrupanın en önde gelen veri merkezi OVH sunucuları bu sabahtan beridir hizmet veremiyor. Dünya çapında çok sayıda şirketin sunucularının barındırıldığı OVH firmasından hizmet alan tüm sunucular erişim sağlayamıyor.

AVRUPA'NIN YARISI İNTERNETSİZ
Firmadan bu zamana kadar her hangi bir açıklama yapılmazken, bazı kaynaklar sorunun tüm veri merkezi genelinde kaynaklanan bir elektrik kesintisi probleminden olduğunu belirtiyor.

Almanya başta olmak üzere Avrupa geneli'nde bir çok şirketin Web sitesi, mail trafiği ve diğer servisleri hizmet alamadığı gibi, Avrupa'nın hemen hemen yarısında internet erişimi sağlanamıyor.

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
sayın değerli site yöneticilerim...ısrarla tekar tekrar söylüyorum yazıyorum..lütfen dikkate alırmısınız...site ile çok oynuyorsunuz,temalar,ince ayarlar falan filan...şuanda arka plana konulan resimden dolayı forum anasayfası karman çorban...lütfen..sabitleyelim artık.

Örnek resim,

97fbe88cd6fd3688e14c360fcf773316.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
sayın değerli site yöneticilerim...ısrarla tekar tekrar söylüyorum yazıyorum..lütfen dikkate alırmısınız...site ile çok oynuyorsunuz,temalar,ince ayarlar falan filan...şuanda arka plana konulan resimden dolayı forum anasayfası karman çorban...lütfen..sabitleyelim artık.

Örnek resim,

97fbe88cd6fd3688e14c360fcf773316.jpg

Bu tür resimler her yerde olabiliyor Demircan bey. Yani ne sakınca gördünüz anlayamadım. Sizin ekran büyük galiba ve büyütme oranınızla alakalı tekrarlar olmuş ki alt alta tekrar normaldi zaten. Tema dolayısıyla böyşr oldu ki ben çok karmaşalık görmüyorum. Allah rahmet eylesin Atatürk ile ilgili bir paylaşımdı ona saygıdan dolayı ve özgürlüğümüzü ona muhtacız Allah'ın iziniyle. Saygıyı hakediyor düşündük ki biz paylaşmasak da seviyoruz zaten yazılarımızdan bellidir. Bence bu ekran karmaşasına sabır göstermenizi isterdim.

Tekrarlar olmuş ama o kadar büyütecek bir durum yok. Foruma giriliyor ve işlevler yerine getiriliyor. Bir ço ksite mevsimsel, dönemsel, özel günler resimler paylaşabiliyor ki biz de belki yapabiliriz devamında.. Temaları buna göre ayarlama çalışmalarımız var.

Xenforo 2 ye geçiş tammaen olduğunda tema değişecek zaten gene güzel bu teamya yakın tema seçeceğiz hoş olacak sonuçta inşallah ne seçersek.. Çok güzel temalar var inanın ve forumumuzda da olacak umuyoruz..

Demircan hocam yani yanlış anlama ben benim bakış açımdan baktım. Yan, herkesi memnun edemeyebiliriz ama amacımız güzellik, kardeşlik, arkadaşlık ve güzel bilgiler paylaşıp gene bu duygulara hizmet etmek.. Yanlışımız olduysa kusura bakmayın. Gene bekleriz yorumları arkadaşlar, hocalar..

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu tür resimler her yerde olabiliyor Demircan bey. Yani ne sakınca gördünüz anlayamadım. Sizin ekran büyük galiba ve büyütme oranınızla alakalı tekrarlar olmuş ki alt alta tekrar normaldi zaten. Tema dolayısıyla böyşr oldu ki ben çok karmaşalık görmüyorum. Allah rahmet eylesin Atatürk ile ilgili bir paylaşımdı ona saygıdan dolayı ve özgürlüğümüzü ona muhtacız Allah'ın iziniyle. Saygıyı hakediyor düşündük ki biz paylaşmasak da seviyoruz zaten yazılarımızdan bellidir. Bence bu ekran karmaşasına sabır göstermenizi isterdim.

Tekrarlar olmuş ama o kadar büyütecek bir durum yok. Foruma giriliyor ve işlevler yerine getiriliyor. Bir ço ksite mevsimsel, dönemsel, özel günler resimler paylaşabiliyor ki biz de belki yapabiliriz devamında.. Temaları buna göre ayarlama çalışmalarımız var.

Xenforo 2 ye geçiş tammaen olduğunda tema değişecek zaten gene güzel bu teamya yakın tema seçeceğiz hoş olacak sonuçta inşallah ne seçersek.. Çok güzel temalar var inanın ve forumumuzda da olacak umuyoruz..

Demircan hocam yani yanlış anlama ben benim bakış açımdan baktım. Yan, herkesi memnun edemeyebiliriz ama amacımız güzellik, kardeşlik, arkadaşlık ve güzel bilgiler paylaşıp gene bu duygulara hizmet etmek.. Yanlışımız olduysa kusura bakmayın. Gene bekleriz yorumları arkadaşlar, hocalar..
Hocam beni çooook yanlış anlamışsınız...kaldıki konu Atatürk ile alakalı değil neden oraya bağladınız anlamadım...Herkes istediğini sever sevmez ben oralarda değilim...ben ilk mesajlarımda da yazdığım üzere..bakabilirsiniz...ben forumun bir an önce sabit renk,sabit tema ile özdeşleşip artık google da arandığında ilk sıralara çıkma derdindeyim ki bu forumu kendi malım gibi görüyorum kii burdaki herkeste öyle gördüğüne eminim...

bende zamanında forum sahipliği yaptım ve bende çok değişiklikler yaptım vs vs..bir an önce düzene oturtmak gerekiyor diye düşünüorum...ve bu nednele fikrimi yazdım..ama sanırım fazla yazınca rahatsızlık verilimiş..
ekran boyutuna gelince,benim ekranım büyüktür başkasınınki küçüktür veya tam tersi olabilir..webmaster arkadaşımız bunları göz önüne alıp öyle koyacak yada koyması lazım diye düşünüyorum..yanlışım varsa bağışlayın lütfen..

akıl vermek değil kesinlikle amacım...eksikler hatalar olunca yazın demiştiniz bende yazmaya çalıştım..ama çok yanlış yerlere çektiniz konuyu...Gerçekten üzüldüm..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam beni çooook yanlış anlamışsınız...kaldıki konu Atatürk ile alakalı değil neden oraya bağladınız anlamadım...Herkes istediğini sever sevmez ben oralarda değilim...ben ilk mesajlarımda da yazdığım üzere..bakabilirsiniz...ben forumun bir an önce sabit renk,sabit tema ile özdeşleşip artık google da arandığında ilk sıralara çıkma derdindeyim ki bu forumu kendi malım gibi görüyorum kii burdaki herkeste öyle gördüğüne eminim...

bende zamanında forum sahipliği yaptım ve bende çok değişiklikler yaptım vs vs..bir an önce düzene oturtmak gerekiyor diye düşünüorum...ve bu nednele fikrimi yazdım..ama sanırım fazla yazınca rahatsızlık verilimiş..
ekran boyutuna gelince,benim ekranım büyüktür başkasınınki küçüktür veya tam tersi olabilir..webmaster arkadaşımız bunları göz önüne alıp öyle koyacak yada koyması lazım diye düşünüyorum..yanlışım varsa bağışlayın lütfen..

akıl vermek değil kesinlikle amacım...eksikler hatalar olunca yazın demiştiniz bende yazmaya çalıştım..ama çok yanlış yerlere çektiniz konuyu...Gerçekten üzüldüm..

Yo hızlı yazdım ve başka şeylere kafam bozuk şahsi algılamayın. Ben illa öyle demek istemedim sadece belirttim. Kusura bakmayın o açıdan. Fakat demek istediğim bu tür paylaşımlar Fragrantica.com dahil pek çok sitede olabiliyor.

Demircan hocam herkeesin zevki farklı olabiliyor. Kimi tek tip severken kimi değişiklik istiyor. Biraz canlılık iyidir hem düşüncesindeyiz. Çok tema evet dediğiniz gibi site stabilitesi için iyi değil diyorlar. Biz çok tema yapsak bile tek tip temanın farklı renkleri olacak galiba. Zaten renk değişikliği yapılan temalar var. rengi kendi nseçiyorsun, arka planı kendin yapıyorsun. Alacaktık ücretli ama dedikki Xenforo 2 yarın bugün çıkıyor bekleyelim..

Merak etmeyin demircan hocam ben ve yönetim insan sever kişileriz. Sizi kırmak istemeyiz, bizim amacımız kazanmak. Sevgiler, selametle..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Tapatalk ile giriyorum. Hangi konuya yorum yazsam otomatik olarak o konuya abone ediyor. Aboneliği kaldıramıyorum. Üyelik ayarlarından gerekli ayarları yapıp bildirim gelmesin desem bile, o konuyla ilgili yorumlarda ve benim yorumlara beğenilerde sürekli bildirim geliyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi