Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tempest Kemi Blending Magic for women and men

Sevdim. Ud gül tatlılık ama sucul tarzda gibi sonra elemi reçinesi tatlılığı, portakal, lavanta. Zaten menekşe çiçeği efektini Lavanta diğer kokualrla veriyordur.
 

Perpetual_Burn

TürkParfüm Üyesi
Ck Obsession Men Vintage

Efsanemiz harika bir tozlu-tatlı, içinde bergamotun ekşiliğini de barındıran, kapsamlı bir citrus akoru ile açılıyor. Portakalından mandalinasına, limonuna kadar bir çok turunçgil barındırıyor bu kısım. Günümüz citrus açılışları aksine, daha kabuksu bir citrus karakteri barındırıyor CK Obsession ın açılışı. Diplerden gelen Karanfil Çiçeğinin tiz, hafif herbal hayvansal ve maskülen havası ile citrus akoru birbirine girince Ck Obsession’ ın açılışı tam bir eski kafa aromatiğe dönüşüyor. Çok geçmeden Obsession’ ın imzası olan, çekilmiş pudramsı türk kahvesi kıvamında, yumuşak ve dolu dolu tarçını hissediliyor. Artık tarçın içinde tatlı kabukları hissedilen, erimiş citruslar ile bu harika tarçının birleşimi, ufak bir gül ambiyansı yaratmakta, ama onun ne olduğuna daha sonra geleceğim. Karanfil çiçeğinin yerini alan diğer bir maskülen, yumuşak Lavanta ile çok çok ufak bir sabunsu karakter de hissedilmekte. Lavanta ile daha kremsi bir yapıya taşınıyoruz. Obsession ın kalbine iniyoruz, sakızsı, kirli, sıcak ter kadar azıcık animal tatlı bir misk ve tozlu, sönmüş tütsü kıvamında, dumansı denemeyecek kadar dumansı, dolgun vanilyamsı, sütsü harika bir sandal ağacı beliriyor. Açıkçası kokladığım en iyi sandallardan. Orta kısımdan itibaren odunsu, oryantal hatta gourmand takılıyor Obsession. Saatler sonra ise bu bahsettiklerim sakin bir şekilde tene oturuyor, ortaya harika bir kehribar çıkıyor. Koku boyu hissedilen tarçının tatlılığı ve sıcak baharatsılığını, bahsettiğim tarçın ve eriyik citrusların yarattığı ılık gülsü şerbetsi, reçinemsi havayı, miskin tatlı kirli sakızsı animalliğini ve sandal ağacının vanilyamsı tatlı odunsuluğunu döküm potasında eritip önünüze gerçekçi bir amber yorumu döküyor Obsession. Gerçek bir kült. Musc Ravageur ve aklıma gelmeyen daha bir çok kült esere ön ayak olmuş, gerçek bir kült. Kült gibi kült
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua Regia Kemi Blending Magic for women and men (Mfk Baccarat Rouge 540 klonu)

Çok güzel koktu ve gücü de iyi bence. MFK Baccarat Rouge 50 'ın bayağı klonu arkadaşlar. İçerik hani kokular onu anımsatabilir ama farkı gibi de olabilir. Amber bence Baccarat gibi var ama sarı renkli tentür var ise, koyu tatlı olmayan Amber çeşidi yani. Başları Christian dior Fahrenheit i anımsattı bir süre, dedim Menekşe çiçeği mi var ki olabilir. Kemi e Xerjoff İyi iş çıkarmış. Tempest gibi bununda orjinal samplesı var ve resimler gelecek inşallah arkadaşlar.
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hermetic Kemi Blending Magic for women and men (Kısmen Sergen Lutens arabie'nin klonu)

Serge Lutens Arabie'den daha acı, onun kadar güzel tatlı değil. aromatiklik ve tok reçine ve acımsılık benzer. Lolipop gibi kokuyorlar. Hermetic daha yanıksı. Tercihim Arabie olurdu.
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rose Dream Extrait for women and men by Mutlu Korkmaz :D

@Premiumperfume iyi iş maşallah Mutlu hocam.

Üst frenk üzüm ve gül ağacı...orta gül.sardunya.kedi otu.. Taban Moğolistan misk ve vanilya

Parfüme tatlılık hakim ama tatlı parfüm sevmeyenleri bile baştan çıkarabilir ama soğuk havalarda yoksa Civet Miski tezek gibi kokar :D ve başlarda hacı misi gibi kokarsınız sıcaklarda. Gül çok güzel olmuş ama hayvansallık da var.

Bu parfüm 3 ay dinlenmiş denemiştim ve hayvansallık bağırıyordu. Mutlu hocama maalesef gülü heder etmişsin demiştim ama şu an daha da dinlenmiş hali bir harika. Sanırım 12 ay dinlendi ama bugün tekrar denedim. Ne zaamn bu hale gelmiş, ne kadar demlenme süresi istiyor bilemedim.

2 fıs yetti ama hakkı 5 fıs fıs gibi. Yarın akşama doğru sıkabilirim inşallah.
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yarın iki mefisto'yu da deneyeceğim inşallah ki denemiştim ama tekrar merak ettim sen bu kadar sevdiysen büyük ihtimalle bir iş var, güzel iş var bu parfümlerde :) .
Senin kullandığın, sevdiğin hangisi kral reis :D :) .

Mefisto Xerjoff for men

Mefisto Gentiluomo Xerjoff for men

2018 yılında ilk parfümden 9 sene sonra çıkmış yani Mefisto 2009 çıkışlı. MEfisto içeriğe bakınca resmi açıklamada sucul sentetik koku notası yok ama bana var gibi geldi. Derinlerde Mürümssü koku var ve olabilir Mür reçinesi(Mürrü safi). MEfisto Gentiluomo ise beni kalpten vurdu o ferah ve mürsü koku ile. Tercihim kesinlikle Mefisto Gentiluomo.

Bleu de Chanel Chanel for men
Bu model edtsi ve daha önce bahsetmiştim. Düz MEfisto alacağınıza bu parfümü öneririm. Oldukça güzel Bir bileşim, beni benden aldı ferahlıkta, keni kategorisinde çok güzel. Limonsu tarzda kokular, nedir bunlar, zencefil kısmen, nane, limon, greyfur. Sandal ve Sedir tatlılığı arkadan duyuluyor ve çok hoş. Seveni boşuna sevmiyor. EDP si yarın deneyeceğim inşallah tekrar, tekrar yazarız..
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün 6-7 tane sürdüm boynuma. İşe gelmeden 30 dk önce denedim ki çevreyi rahatsız etmesin diye.

Şimdilik etmedi.

Hani derler ya "not my cup of tea"

O hesap işte.

Allah sevenine bağışlasın. Bu tarz arabik tarzda parfümler bana iğreti geliyor.

Tauer Attar AT demek görüşlerin bunlar. Aklıma arabik diyince hemen paçuli od kombinasyonları geliyor ve tabiki tatlılık beraber. Mesela TM (Thierry Mugler Miror Mroir Des Joyaux :) . Gelsin bakalım biz de yorumlarız inşallah :) :love::)
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bracken Man de sonradan çıkan otsu kokuya takılmıştım ama bu harika kokuyor harika, ne mi, Amouage Beach Hut Man. Sedir, sandalımsı koku ama açıklanan ve bu kokuya da sebep olmuş içerik :

Beach Hut Man tarafından Amouage erkekler için Woody Aromatik koku. Bu yeni bir koku. Beach Hut Man 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Elise Benat . Üst notalarda nane, portakal çiçeği ve galbanum; orta notalar vetiver, yosun ve sarmaşıktır; temel notalar mür, paçuli ve odunsu notalardır.

Parfüm değerlendirmesi: 4.03 üzerinden 5 ile 471 oy.
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Amber Gold Sample Baykal Baykalbul resim evde 70755649_419241668723721_878067473386045...jpg

Amber Gold. Tahmin ettiğim gibi açıklanan içerikte Ambergris(Amber, Balina amberi) yok, misk var. Geyik miskindeki hayvansallığı aldım. Portakal çiçeği ve açıklanmayan ylag-ylang tarzı kısmen meyvelilik var. Mandalina kaynaklı da aynı zamanda bu tatlılık. Ben sevdim parfümü. Konusunu ve diğer resimleri paylaşırım ki çok şükür bugün birini paylaştım.

@Mehmet kardeşime hocama çok teşekkürler..

ilerilerde hayvansallık kısmen azalıyor ve msikin güzelliğine varıyorsunuz, harika kokuyor.
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Allende for women. Açıklanmayan içerik bence Hindistan cevizi. Vanilya, kakao, manolya açıklanmış. Kakao ile alakası yok parfümün. Gene yanlış içerik açıklaması. Patent yüzünden olabilir ama çok içerik yok parfümde.

Bugün ise hava sıcak kısmen ve Creed Virgin Island Water (Viw), mis gibi misket limonu (Lime).
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Golden Dallah. güzel parfüm. Guerlain Lidge - Lidg Edp tarzı ama daha az kuru, parlak bir koku ve HDP Fidelis'e yakın ama onun kadar da karanlık değil. HDP Fidelis yumuşak ama karanlık tatlı bir kokulu parfüm. Xerjoff Golden sevdim ve gülü de güzel ama Xerjoff Rose Gold'da kullanılan sentetik gül beni bu parfüm mevi açısından kısmen düşündürdü.
 
Üst