Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Black Phantom By Kilian for women and men - 2017

By Kilian Back to Black'in daha yumuşağı. Romlusu. Acılık var hem rom'dan hem de kahveden olabilir. Diğer Kahveli kokusu Intoxicated By Kilian for women and men - 2014 , tabi Black Phantom'da daha tatlılık açıklanmış.. Daha yeni sıktım, ilerde daha detaylı yazarız inşallah, sample şişesinde de resimini çekerimi sıvısını da görürsünüz.. Sılajı bana yetersiz gibi geldi bu arada . Tatlı notalarda sentetikli var gibi kısmen.. Vanilya açıklanmamış ama var. Baştaki Bal kokusu (Sentetik, yapay Bal kullandığı oluyor By Kilian'ın bencee) ilerde Vanilya'ya daha çok dönüyor. Bal ve Vanilya resmi açıklanan içerikte yok..

Thierry Mugler Pure Malt ve Thierry Mugle (TM) Amen gibi Malt kokusu da var ama onlar kadar güçlü değil..

Son düzenleme:

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Black Phantom By Kilian for women and men - 2017

By Kilian Back to Black'in daha yumuşağı. Romlusu. Acılık var hem rom'dan hem de kahveden olabilir. Diğer Kahveli kokusu Intoxicated By Kilian for women and men - 2014 , tabi Black Phantom'da daha tatlılık açıklanmış.. Daha yeni sıktım, ilerde daha detaylı yazarız inşallah, sample şişesinde de resimini çekerimi sıvısını da görürsünüz.. Sılajı bana yetersiz gibi geldi bu arada . Tatlı notalarda sentetikli var gibi kısmen.. Vanilya açıklanmamış ama var. Baştaki Bal kokusu (Sentetik, yapay Bal kullandığı oluyor By Kilian'ın bencee) ilerde Vanilya'ya daha çok dönüyor. Bal ve Vanilya resmi açıklanan içerikte yok..

Thierry Mugler Pure Malt ve Thierry Mugle (TM) Amen gibi Malt kokusu da var ama onlar kadar güçlü değil..

Bence de oldukça sentetik bir koku :).

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bence de oldukça sentetik bir koku :).

Aynen hocam katılırım sentetikliğe, kısmen sentetiklik var. En az yüzde 50-60 civarı olabilir sentetiklik.. Hele By Kilian Love (Don't be Shy) öyle tamamen gibi sentetik. By Kilian Back to Black'de aslında sentetik ama ertesi günki kokusuna bayılıyorum kazak üzerinde fakat balı sentetik bala çok benziyor. Hatta çakmalarının bu kadar çok benzemesi de bence bu yüzden. Zaten Ozan kardeşim sen de biliyorsun doğal balın farklılığını, karakovan petekbalı yerkenki kokuya ne kadar benzediğini doğal bal yağının :) .. By Kilian İncense Oud'da bende sentetik dedirtmişti, hayal kırıklığına uğramıştım :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Montabacco İntensivo .. İSo E superden dolayı bunaldım, çok sevemedim .. Bu parfümü seven Black Tourmaline Olivier Durbano for women and men denemeli. Karabiber olayı ortak.. İkisinde de Ud açıklanmış. Black Tourmaline foruma konusu açılacak inşallah. Boğaza hani Zeytinyağlı karabiber sarılırdı ya tülbent, bez ile, böyle bir kokusu da var ve iso e super yok.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aklımda HDP Fidelis vardı ama kıyafeti koklayınca mis gibi gene bir parfüm koktu.. Ne bu, ne bu derken Givenchy Pi sıktığımı hatırladım ve Givenchy Pi .. Anneme de kullanır oldum bu parfümü ve o da seviyor :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Saf doğal bal yağı sürdüm dün akşama doğru.. Bugün de o.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille.. Karanfil baharatını bayanlar ağır buluyor Costume National Homme gibi :)