Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

ustad

TürkParfüm Üyesi
Creed Viking ilk deneme parfüm perfume IMG_1808 turkparfum düzenledi.JPG

Creed Viking

Geç oldu ama tanıştık sonunda.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 66
Creed Viking

Geç oldu ama tanıştık sonunda.
Bülent bakalım sen de sünger bop a benzetecekmisin creed Viking'i. Bunu duydum, fragrantica.com'da tartışması varmış. Sünger Bop diye bir parfüm olduğunu duymamıştım bile..

Creed tanıtımı iyi yaptı. Birden bire 10-20 parfüm çıkaracağına daha az parfüm çıkarması, daha odaklanma sağlıyor parfüme. İnşallah doğal koku maddelidir.. Fiyat yüksek bu arada bence.. 3 ml saf Ambergris yağı içinde olsa, bence gene pahalı ki 0.5-1 ml var mı acaba?..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sümbülteber ( Tuberose ) kokladım. Şeftali kokusu yazın o kadar almıyorum sümbülteber'de.

Givenchy Pi devam.. Bugün konusunu da yazacağım inşallah ve denediğiniz parfümler konusuna da yazdım, güncel şu an givenchy Pi sephora'da süper arkadaşlar. 355 tl civarı bence orjinal marka için bu kalite değiyor ha daha ucuza bulurum diyorsanız orası ayrı.. Çok ünlü bir yerde denedim ve sahte imiş demek. O yer çok ünlüydü, bence yapmışsa oranın uzmanı yapmıştır.. Büyük markalar adının kirlenmesini istemez veya aldığı toptancı kandırdı olabilir..

Demin By kilian Love Dont be shy 'a baktım. Sentetik mi bilmem ama güzel hisler de veriyor böyle meyveli meyveli.. Yarın detaylı yazarım inşallah bu parfümle ilgili..

ustad

TürkParfüm Üyesi
Bulent bey yorumunuzu merakla bekliyoruz

Hem ferah hem sıcak bir deneme yapmışlar. Baharatlar sıcak bir koku olmasını sağlamış ferahlığıda nane vermiş. Bu başlangıç kısmı. Daha sonra sandalağacı gül lavanta ekseninde ilerliyor. Genç işi bir koku yapmamışlar bu sefer. Biraz daha oturaklı bir koku. Bahar ve kış ayları için kullanımı uygun olur

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler - Mirror sersi Miroir des Joyaux sıktım dün. O sprey nasıl bir şey ya, kimi zaman gülüyorum. Musluktan akar gibi tek kanaldan ok gibi sıkılıyor. Akşam sonrası iki fısfıs sıktım. Arabik bir koku, hacıyağı gibi bir parfüm.. Ben çok seviyorum bu oryantali. Şişesi 50 ml. Alır mıyım, alabilirim. Şu sıralar sılajı ve ömrünü ölçüyorum ve çok da kuvvetli değil ama işini yapıyor gibi.. Oud(ud) ve paçuli, gül parfümü olduğunu da yazalım..

Bugün Agua Brava veya tekrar Miroir des Joyaux sıkacağım inşallah.. Antonio Puig Agua Brava da ayrı bir alem. @Mehmet kardeşim, hocam onu Creed Green Irish Tweed'in daha olgunu olarak yorumlamıştı.. Ondan bir ara bahsederiz inşallah, aromatikler, baharatlar curcuna, karnaval gibi bir parfüm :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hem ferah hem sıcak bir deneme yapmışlar. Baharatlar sıcak bir koku olmasını sağlamış ferahlığıda nane vermiş. Bu başlangıç kısmı. Daha sonra sandalağacı gül lavanta ekseninde ilerliyor. Genç işi bir koku yapmamışlar bu sefer. Biraz daha oturaklı bir koku. Bahar ve kış ayları için kullanımı uygun olur

Teşekkürler :). Demek gene iddialı görünüyor Creed.