Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün daha doğrusu geçmiş gün gene Givenchy Pi günüydü. Akşaam doğru meşeyosunu alkol tentürü kullandım ki daha keskin lazım.. Akşam da tentür Ambere baktım kimi tatlanmış gibi. Zevkli iş aslında :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amouage Jubilation xxv kullandım.. Kışın kullanmak gerek bence daha havalar sıcak olunca performans düşüklüğü her parfüm gibi olacaktır. Kullandığım ikinci sürüm. Vintage ile arasında sadece ilk sürümde çıkan hayvansal nota kaybı olduğunu düşünüyorum şu an..

Opoponax (Çeveşir) reçinesi bu parfümde belli. Nasıl bir reçine derseniz viksin tatlısı gbi başlıyor, keskinimsilik onun gibi var. Sonra misk vari oluyor. Tatlı koku severler mutlaka denemeli Opoponax(Çeveşir)'ı..

Tabi Jubilation'da Olibanium gummi yağı yani buhur yağı da etkili olmuş, o limonsu turunçgilli ferahlık, daha ince keskinlik ondan geliyor olmalı.. Buhur'u buhur yapmanızı öneririm, yaz-kış güzel ferah bir koku olacak odanız aman dikkat ateş olayına.. Ud'da güzel eşlik ediyor parfüme..

Peki parfümde Blackberry yani böğürtlen kokusu ne kaynaklı. Bence direkt böğürtlen doğal aroması yok, ben şu an bilmiyorum. Bu tür meyvelar olmasa bile içerikte, diğer koku notaları meyvelere falan benzer olduğundan bu oyun yapılıyor. Peki kötü bir oyun mu derseniz benim şikayetim yok, hakkım helal olsun :p;):).. Aynı durum givenchy Pi'de de var demiştik ki orda benzoin'in bademe de benzemesinden kaynaklı bir içerikte badem var açıklaması idi. Benzoin karamelize bademli bir koku notasıdır.

Konusunda devam edecek inşallah :)..

Son düzenleme:

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bayern bölgesine henüz Creed Viking gelmemiş..

Ben de Ebano, Mirra, Quercia, Colonia Pura deneme şansına nail oldum. :) Bugün tekrar sample larını isteyip detaylı deneyeceğim ama ADP kahverengi şişelerinde soft a doğru yol almaya başladı ambra dan sonra. Bana göre önceki grup leather ve özellikle Oud çok daha dik duruyorlardı. Quercia içlerinde hatırladığım kadarı ile en çekiciydi ama lüks designer temasına doğru ilerliyor galiba ADP maalesef.

Son olarak Amouage Figment 'i denedim..

Adamları tebrik ediyorum arkadaş. AT BOKU'nu yapabilmişler. Az önce ofiste dün montumda sıktığım yeri yine kokladım. Hakikaten at boku kokuyor. Abartıyor muyum? Hayır, 3-5 hafta önce marmaris te at çiftliği içeren bir otelde kaldığım için kokusu hala burnumda. FİG'i gördük, şişenin rengi gördük heyecanlandık. Amouage yine yapmış yapacağını. Sakın kör alış yapmayın.

He ben mi ne kullandım, MDCI Chypre palatin tabi. ;)

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_0213.JPG

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Guerlain LIDGE. 2015 batch denediğim. En son 1 yıl önce denemiştim ortalama güzellikte bulmuştum. Yıldız Anasonun keskinliği parfüme çok yakışıyor. Paçuli, reçine, kakao ve diplerden gelen hafif turuncgil notaları ayrı bir hava katıyor parfüme. Keşke tatlılığı biraz daha törpülenmiş olsa. Yine de gayet kaliteli ve genel beğenisi yüksek.

Dün Dior Homme Parfüm kullanmıştım. Dior Homme serisindeki kesin favorim. Güzel tozlu ve net hissedilen bir deri. Tatlılığı azaltılmış iris ve alttan gelen öd kullanımı ile benim beğenime çok uygun. Bir fısının bile tende 20 saat civarında kalıcı olduğunu belirtmekte fayda var.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün akşam ve bugün meşeyosunu kullandım.. Kardeşim Christian Dior Eau Sauvage Parfum 2017 öncesi kullandı. Annem Givenchy Pi kullandı..

Ysl M7 Oud Vintage sıktım elimin üstüne.. Aslında fena koku değil oud severler için ama ben daha yoğuna hayır demem.. Güncel Ysl M7 Oud 'dan çok daha iyi. Güncel versiyonda ağaç kokusu daha çok ama bu Oud ağacı değil.. Oud doğal konmuşsa da az konmuş. Güncel versiyon yani kuru odunsu kokuyor daha çok ve ben parfüm olarak pek sevmem..

Oud demişken, Arabian Oud'un ucuz ud yağlarından sürmüştüm. Nemli odun ve reçineli falan gizemli oud kokusu mevcut. Ben kuvvetli ve ucuz oud yağı seviyorum genelde..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Basit günlük Azzaro Wanted

Ben denedim bu parfümü. Şişe güzel bence isimi de güzel kovboy zamanları suçlu aranıyor yazısı Wanted, şişede toplu tabancanın mermi kısımı falan zaten. Parfümde sentetiklik var gibi geldi bana ve bütünü çok hoşuma gitmedi parfümün. Şekerlililkde var kısmen. bir yere not etmiştim bakayım :)..

Son düzenleme:

Serdar73

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben denedim bu parfümü. Şişe güzel bence isi md güzel kovboy zamanları suçlu aranıyor yazısı Wanted, şişede toplu tabancanın mermi kısımı falan zaten. Parfümde sentetiklik var gibi geldi bana ve bütünü çok hoşuma gitmedi parfümün. Şekerlililkde var kısmen. bir yere not etmiştim bakayım :)..
Evet sentetiklik çok var . Ama günlük fıslat şekline ve genel beğeniye uygun bir parfüm

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yumuşak çeşidinden meşeyosunu kullandım.. Hoşuma gidiyor bu koku, kirlilik, narinlik, hayvansallık, çiçeksilik hepsi var gibi. Bu koku salatalık kokusunu da çağrıştırıyor hafiften. Kimi yerlerde çam ağacı parçaları üzerinde de yetişiyor ve ben Türkiye'de görmüştüm. Evet meşeyosunu sadece meşe ağacında olmaz ve yerdeki ağaç parçalarıdna da olabiliyor hemde çok yayılmacı bir yosun.. Soğuğu seviyor diye biliyorum..

Geceye yakın sümbülteber (tuberose) kullandım. Seviyorum bu kokuyu feminenlik de barındırsa..